» AUTORSKIE PLAKATY INSPIROWANE PODRÓŻAMI «

Moje plakaty kupujesz ekspresowo – w formie cyfrowej (plik do pobrania). Nie płacisz za przesyłkę plakatu. Tylko od Ciebie zależy wielkość jego wydruku, wybór papieru i koszt z tym związany. Dzięki opcji szybkich płatności PayU, plakat możesz powiesić na swojej ścianie jeszcze tego samego dnia! Plakaty udostępniane są w standardowym formacie wydruku A1 i przeznaczone są do druku również w mniejszych formatach (50×70, A2, A3, A4, A5).

Plakaty polecają się również do druku na innych podłożach, np. na piance PCV, na pleksi, na tworzywie DIBOND.  Z plakatu możesz stworzyć niepowtarzalną fototapetę czy naklejkę na ścianę. Na życzenie możliwy również wydruk wielkoformatowy (większy niż standardowy format wydruku A1). 

Jak zrealizować wydruk?

Aby uzyskać najlepszą jakość wydruku, z otrzymanym plikiem najlepiej udać się do punktu świadczącego wydruki cyfrowe bądź druk solwentowy (lokalne drukarnie oraz punkty z usługami poligraficznymi i fotograficznymi).

Zwykle drukarnie pracują na papierze różnych marek papierniczych, dlatego poszczególne parametry papieru, jego gramatura, wykończenie i uszlachetnienie mogą różnić się między sobą. Dlatego w kwestii wyboru optymalnego czy też najlepszego papieru należy się już doradzić w wybranej przez siebie drukarni.

Najlepiej wybierać drukarnie, które dokonują wydruków na ploterach solwentowych. Zdecydowana już większość drukarni niskonakładowych pracuje tylko i wyłącznie na tych urządzeniach, ale dobrze mieć to na uwadze. Poza świetnym oddaniem kolorów ploter ma też możliwość precyzyjnego docięcia plakatu wzdłuż jego krawędzi, tak aby nie było najmniejszego śladu po niezadrukowanej części arkusza papieru. Wydruki wychodzą perfekcyjne.

Z mojej strony nie polecam korzystania z drukarni online, gdyż wszystkie mi znane mają korzystną ofertę cenową tylko w przypadku wydruków wysokonakładowych (przy dużej ilości kopii tego samego wzoru, np. powyżej 500 sztuk). Do tego proces składania zamówienia online może być dość skomplikowany dla osób niezaznajomionych z tematem.

Jeżeli chodzi o pojedyncze wydruki, to najlepiej udać się do drukarni stacjonarnej. Cena wydruku w drukarniach stacjonarnych na dobrej jakości papierze plakatowym (polecam wykończenie satynowe papieru) powinna oscylować wokół 20-30 zł za m2. Przykładowo format 50×70 to 0,35 m2 papieru.

Plakaty polecają się również do druku na innych podłożach, np. na piance PCV, na pleksi, na tworzywie DIBOND. Z plakatu możesz stworzyć niepowtarzalną fototapetę czy naklejkę na ścianę. Na życzenie możliwy również wydruk wielkoformatowy (większy niż standardowy format wydruku A1).

W jakiej wielkości mogę wydrukować plakat?

Wszystkie plakaty udostępniane są w standardowym formacie wydruku A1 i przeznaczone są również do druku w mniejszych formatach o tych samym formatach: 50×70, A2, A3, A4. W drukarni należy zaznaczyć w jakiej wielkości docelowej ma być wydruk.

Czy mogę otrzymać plakat w innym rozmiarze?

Pewnie, ale wiążę się to już ze zmianą proporcji plakatu i często też potrzebą prze-aranżowania grafiki na nowo (poprzesuwania jej elementów).

Standardowo wszystkie plakaty projektowane są przeze mnie w formacie wydruku: A1 (59,4 x 81,4cm) i przeznaczone są również do druku w mniejszych formatach o tych samym proporcjach tj. 50×70, A2, A3, A4, A5.

Poza systemem sklepowym udostępniam również pliki do druku wielkoformatowego (większego niż standardowy format wydruku A1, np. 70×100, A0 i większe). Dzięki temu z plakatu możesz wykonać efektowną tapetę na ścianie.

Jeżeli zmiana formatu nie wiąże się z ingerencją w grafikę, cena plakatu nie ulega zmianie i nie są doliczane dodatkowe koszty.

Czy mogę otrzymać plik w innym formacie?

Pliki udostępniam w formacie TIFF, najbardziej rekomendowanym przez drukarnie. Grafiki są już w przestrzeni kolorystycznej CMYK, w której pracują wszystkie urządzenia drukujące.


Jeżeli chcesz np. dokonać wydruku online poprzez serwis Pixers konieczne jest dostosowanie pliku do ich specyficznych wymagań. Wtedy przygotuję dla Ciebie plik w formacie JPEG w przestrzeni kolorystycznej RGB. Składając zamówienie, w uwagach dopisze, że wydruk chcesz realizować przez ten serwis.

Dodatkowy plik wysyłam zawsze poza systemem sklepowy, za pośrednictwem serwisu WeTransfer, ułatwiającego przesyłanie dużych plików przez internet.

Jakie są warunki zakupu plakatu w formie cyfrowej?

Produkt jest tylko i wyłącznie do Twojego użytku prywatnego. Można drukować go w dowolnej ilości egzemplarzy, ale tylko dla siebie. Rozpowszechnianie jest zabronione. Edytowanie, udostępnianie i sprzedawanie pliku oraz wydruków jest zabronione. Każdy plik dostarczony kupującemu chroniony jest elektronicznie poprzez niewidzialny znak wodny. W metadanych pliku umieszczone są m.in. informacje pozwalającego ustalić konkretnego nabywcę (kupującego) pliku cyfrowego. Kupujący jest zobowiązany do dbania o to, aby osoby nieuprawnione nie korzystały z plików w sposób niezgodny z prawem, regulaminem oraz postanowieniami licencji.

Pamiętaj, że prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym.

Czy możliwa jest zmiana napisu na plakacie lub jego usunięcie?

Tak. Napisz do mnie w tej sprawie przed dokonaniem zamówienia.

Czy tworzysz plakaty na zamówienie?

Wszystkie moje plakaty tworzę w wolnym czasie i z potrzeby serca. Oddaję w nich swoje wspomnienia i emocje płynące z odkrywania danego miejsca. Dlatego nie realizuję plakatów na zamówienie. Wyjątkiem są duże projekty komercyjne, akcje społeczne i charytatywne.

Ale chętnie dowiem się jakiego plakatu szukasz. Jest duża szansa, że już taki powstał i zalega na moim dysku w oczekiwaniu na publikację.

Czy mogę otrzymać fakturę VAT?

Tak. Jeśli chcesz otrzymać fakturę VAT na firmę, składając zamówienie, w uwagach do zamówienia wpisz numer NIP. Faktura dostarczana jest w formie e-faktury (plik .pdf wysłany e-mailem).

Kupując plakat na swoją firmę pamiętaj, że jest on chroniony prawem autorskim. Nie można go odsprzedawać, powielać, rozpowszechniać lub czerpać zysku. Zakup plakatu nie przenosi praw autorskich na kupującego.

Jakie są dostępne formy płatności w sklepie?

Kupujący może wybrać następujące formy płatności: przelew na konto (wskazane na stronie Sklepu po dokonaniu zamówienia) oraz szybkie płatności elektroniczne: PayU. Jeżeli zależy Ci, aby transakcja przebiegła ekspresowo, skorzystaj z płatności PayU.

Otrzymasz maila z linkiem do pobrania zakupionego plakatu, w momencie dokonania płatności. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się plakatem jego tego samego dnia! Również w weekendy.